Zastrzyk na początek

Zastrzyk na początek

Osoby chcące stawiać swoje pierwsze kroki w sferze gospodarczej, mogą dziś liczyć na różne formy pomocy. Są wśród nich również ci, którzy jak dotąd nie mieli szansy realizować się zawodowo na gruncie pracy najemnej. Po jakimś czasie nieskutecznego poszukiwania angażu mogą zdecydować się wziąć los we własne ręce.

Sposobem na to jest otworzenie firmy i samodzielne zarabianie na siebie oraz rodzinę. Nie każdemu się to udaje, gdyż trzeba mieć sensowny pomysł, dobrze opracowany biznesplan i sporo zapału. Konieczny jest też kapitał stanowiący punkt wyjścia do rozpoczęcia przygody z biznesem. Jak go zdobyć?

Jeśli ktoś miał dotąd status bezrobotnego lub podejmował się tymczasowych zajęć na umowę zlecenie lub o dzieło, to ciężko jest od niego oczekiwać, aby dysponował funduszami na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Może jednak liczyć na dotację z Urzędu Pracy.

Osoby, które przedstawią najlepsze i najbardziej perspektywiczne założenia swojej działalności będą mogły otrzymać taką jednorazową zapomogę. Aktualnie wynosi ona ponad 20 tysięcy złotych. Już tyle wystarczy, by stać się mikroprzedsiębiorcą.

Warto na bieżąco śledzić terminy konkursów na dotacje, o których informują lokalne urzędy. Przystąpienie do konkursu jest możliwe dla zarejestrowanych bezrobotnych w określonych przedziałach wiekowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *